استقبال شدید ازموسوی دراستان کلیدی احمدی‌نژاد

به گزارش خبرنگار قلم‌نیوز، نخست وزیر دوران دفاع مقدس در جمع چندین هزار نفری مردم خراسان جنوبی در ورزشگاه شهیدین قاسمی بیرجند خطاب به دولت نهم گفت: آیا متناسب با جامعه‌ی دینی است که شما در پرونده‌های مردم و زندگی خصوصی آن‌هاست سرک می‌کشید؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دوستی دیگر به من گفت که این جا یک شهر فرهنگی است و آمده‌اند با پول مردم را بخرند، ولی نتوانستند. این پرونده‌سازان می‌خواهند همان تصوری را که از خود و دوستان خود دارند به همه‌ی ملت ما سرایت دهند ولی ملت ما این طور نیستند.

موسوی با بیان اینکه امروز مردم در صحنه هستند که این فضای دروغ و فریب را عوض کنند، افزود: به نام جمهوری اسلامی، به نام اسلام، جمهوریت و اسلامیت دروغ می‌گویند. آن روزی که می‌گفتند ما صحبت می‌کردیم و دوستان ما دیدند که هاله‌ سبزی دور سر مان است باید احتیاط می‌کردند. آن موقع در حالی که 25 درصد تورم بود گفتند که این مملکت را امام زمان (عج) اداره می‌کند.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس خطاب به مسوولان این دولت با بیان اینکه واقعیت امروز شما به برکت خون شهداء است، گفت: آیا این پیام خون شهداء است که تمام مملکت را به منافع گروه، دسته و خویشاندان خود تقلیل می‌دهید؟ شعار عدالت می‌دهید و وزیر چند صد میلیارد تومانی بر سر کار می‌آورید. بحث دفاع از مردم را مطرح می‌کنید ولی به دروغ کسانی را که دیپلم هم ندارند به نام دکتر به مردم معرفی می‌کنید و مدارک فرزندان ملت را کاغذ پاره می‌خوانید.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دولت ادامه داد: در صحنه‌ی بین‌المللی فضاحت به بار می‌آورید و به منافع ملت ما لطمه می‌زنید و وقتی به کشور برمی‌گردید آن را به عنوان یک حماسه مطرح می‌کنید. این دورغ از همه‌ی آن کارها بدتر است.

موسوی با تاکید بر اینکه ما جامعه‌ای باصداقت می‌خواهیم، اظهار کرد: حرف دفاع از دانشجویان می‌زنید ولی دانشجوها را ستاره‌دار می‌کنید، آن‌ها را دستگیر می‌کنید و فضا را برای آن‌ها می‌بندید. آیا 25 درصد گرانی، سفره‌های مردم را کوچک‌تر نمی‌کند و امنیت، بهداشت و‌ آموزش آن‌ها را پایین نمی‌آورد؟

وی اضافه کرد: شما برای چند هیاهو از سر ناچاری مردم به دنبال ماشین خود می‌دوانید. این پولی که پخش می‌کنید ارث پدری شماست یا حق مردم است؟ اگر حق مردم است چرا شب انتخابات می‌دهید و اگر مبنایی برای پرداخت دارید چرا بر اساس قانون این کار را نمی‌کنید؟

موسوی در ادامه سخنان خود اظهار کرد:‌ به ما می‌گویند چرا ما را دیکتاتور خطاب می‌کنید؟؛ آیا دیکتاتوری غیر از این است که روبروی قانون بایستید؟ شما به دوره‌ی قاجار برگشته‌اید. آن زمان هیچ نوع سازمان، نهاد و شورایی برای اینکه قدرت را مشروط نکند وجود نداشت و آقایان بیت‌المال را مشت مشت به طور سلیقه‌ای به هر که می‌خواستند می‌بخشیدند.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس خطاب به مردم خراسان جنوبی گفت: شما مردم عزیز و فهیم خراسان جنوبی بدانید دلیل اینکه این همه از انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یا شورای پول و اعتبار نام می‌برم و انتقاد می‌کنم این است که یکی از وظایف این نهادها کنترل قدرت است. این‌ها نمی‌گذارند که رییس‌جمهور پول‌های مردم را صرف بنرها و تبلیغات کند.

وی با انتقاد از سیاست‌های دولت در قبال بانک‌ها اظهار کرد: چرا بانک‌ها را حیات خلوت خود کرده‌اید؟ مگر این بانک‌ها از پول‌های مردم نیستند؟ در حالی که می‌گویند حقوق‌های معوقه در بانک‌ها است، نمی‌گویند که دلیل این معوقه‌ها چیست. دلیلش حکومت بی‌کفایت شماست.

موسوی افزود:‌ به جای اینکه به فکر طرح‌های بزرگ و اشتغال دائم باشند به فکر دوستان، آشنایان و باندهای خود در سراسر کشور هستند. بیرجند باید مرکز مهمی در شرق کشور شود، ولی این دولت اصلا به این برنامه‌ها فکر نمی‌کند و چند طرح کوچک و گول‌زننده را مبنای کار خود قرار داده است. من هیچ دولتی را نمی‌شناسم که در عرض یک ساعت 200 مصوبه داشته باشد. از وقتی آقایان آمدند من حتی شروع یک طرح بزرگ را ندیدم ولی صدها طرح بزرگ را دیدم که متوقف شده است.

موسوی در ادامه از وضعیت فرهنگی کشور انتقاد کرد و گفت: این شرایط روزنامه‌ها، کتاب‌ها، ‌آزادی‌ها، ‌حقوق زنان و وضعیت روستاهای ما قابل قبول نیست. به هیچ وجه قابل قبول نیست که به بهانه‌ی خشکسالی، عدم رسیدگی خود به روستاییان را توجیه کنیم. پس این 300 میلیارد دلار کجا رفت؟ اگر برنامه داشتید و دل‌تان به حال مردم، مستضعفان و کشور می‌سوخت و اگر عرق داشتید به این همه واردات بی‌رویه تن نمی‌دادید به قیمت اینکه بازارهای کشورهای دیگر را آباد و بازارهای داخلی خود را ویران کنید.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ما از امام یاد گرفتیم که ایران را دوست بداریم، خاطر نشان کرد: امام سرنوشت ایران و اسلام را از هم جدا نمی‌دید. بارها دیده بودم که حس ایشان نسبت به هویت ایرانی و اسلامی چقدر قوی است. آنچه امروز غیبت دارد عدم علاقه به ایرانی بودن ماست و یکی از دلایل این مساله همین نابودی اقتصاد ماست.

وی اضافه کرد: ما می‌خواهیم این وضع را عوض کنیم و آزادی‌های مشروع را گسترش دهیم و تبعیض‌ها را از بین ببریم. ما می‌خواهیم از اقتصاد ملی خود دفاع کنیم. ما می‌گوییم 25 درصد تورم یعنی کوچک شدن سفره‌های مردم و ما می‌خواهیم گرانی را با ایجاد اشتغال دائم و انجام پروژه‌های بزرگ و درازمدت انشاءالله از بین ببریم.

موسوی با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم مردم با هم دوست باشند و نمی‌خواهیم ملت را شقه شقه کنیم، تصریح کرد: ما شهروند درجه یک و دو نداریم بلکه همه شهروند هستیم. وقتی مردم می‌خواهند با هم دوست باشند و در کنار هم با مهربانی زندگی کنند دولت چه کاره است که بگوید این عده به من نزدیک‌تر و عده دیگری دورتر است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دولت نباید در کار مردم تجسس و برای آن‌ها پرونده‌سازی کند. دولت نباید با گزینش‌ها، اطرافیان خود را وارد سیستم و بقیه را خارج کند. دولت نباید اساتیدی را که با او موافق نیستند بازنشسته و اخراج کند و موافقان خود را نگه دارد.

موسوی در ادامه خطاب به مردم خراسان جنوبی گفت: شما هم شیعه و هم سنی هستید و مثل برادر در کنار هم زندگی می‌کنید ولی عده‌ای می‌خواهند رابطه‌ی میان شیعه و سنی را به هم بزنند. این کار کسانی است که از مذهب سوء استفاده می‌کنند. ما به دنبال وحدت بین همه اقشار و مذاهب و به دنبال طرح‌های برنامه‌ریزی شده هستیم نه برنامه‌هایی بر اساس خواب و خیال و منافع زودگذر.

وی با بیان اینکه ما می‌خواهیم بگوییم ایران ملت بزرگی است و با کارهای شما حقیر نمی‌شود، اظهار کرد: ما می‌گوییم زنده باد ایران. ما با این هویت متحد می‌شویم، برنامه‌های مترقی خود را پی می‌گیریم و ایران پیشرفته با قانون، عدالت و آزادی می‌سازیم.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس ضمن تشکر صمیمانه و قلبی از چندین هزار نفر مردم حاضر در ورزشگاه و بیرون از آن تاکید کرد:‌ این جمع شدن برای رهایی است. امید است که این موج سبز همچنان در کشور گسترش پیدا کند و تا 22 خرداد همه باید بیدار باشیم.

موسوی در ابتدای سخنان خود بیرجند را شهر فرهنگ، خورشید و شهر آزادی‌ها و مردان بزرگ توصیف کرد

مردم شهر بجنورد نیز  ورود مهندس موسوی در پاویون فرودگاه، با شعر خوانی دختر کوچکی ورود این کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را گرامی داشتند و با سردادن شعارهایی همچون «موسوی، موسوی حمایتت می‌کنیم»، «درود بر خاتمی، سلام بر موسوی»، «صل علی محمد، بوی خمینی آمد» و «صل علی محمد، بوی صداقت آمد» از نخست وزیر پر افتخار دوران دفاع مقدس استقبال کردند.

خیابانی که فرودگاه را به شهر بجنورد متصل می‌کند، سرتاسر مملو از خودروهایی است که به استقبال موسوی آمده‌اند. در تمام خودروها هواداران سبزپوش میرحسین با در دست داشتن پرچم‌ها و پوسترهای انتخاباتی‌اش به وی خوش آمد می‌گویند و در طول مسیر ترافیک سنگینی ایجاد شده است.

قرار است میرحسین موسوی در جمع هوادارانش و در ورزشگاه شهید علیدخت سخنرانی کند. این در حالی است که جمعیت انبوه، ورود میرحسین به ورزشگاه را با دشواری رو به رو کرده است اما علیرغم این جمعیت زیاد، نظم خاصی بر فضای ورزشگاه حاکم است.

بجنورد شهری است با 170 هزار نفر جمعیت، اما استقبال در مسیر ورودی به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد، بجنورد اولین ترافیک شهری خود را تجربه می‌کند. اقشار مختلف مردم با لباس‌های محلی و در دست داشتن پوسترهای میرحسین جشن گرفته‌اند.

گفتنی است که خبرنگاران رسانه‌های محلی استان خراسان شمالی نیز حضور فعالی در پوشش خبری ورود میرحسین به بجنورد دارند و یکی از خبرنگاران انبوه خودروها و مردم حاضر در خیابان را بی سابقه توصیف می‌کند.

او می‌گوید پس از مناظره میرحسین موسوی با محمود احمدی نژاد، حال و هوای انتخابات با پرچم‌های سبز رنگ شور بیشتری گرفته است.

دنبال هاله سبز نیستم!

میرحسین موسوی پس از سخنرانی در ورزشگاه به شهرستان بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی
رفت و گفت: ما آمده‌ایم از این‌که عده‌ای مردم ما را ساده فرض کنند و هاله‌های نیز گرد‌آگرد خود ببینند کشور خود را نجات دهیم، ما به‌دنبال هاله‌ی سبز نیستیم بلکه به دنبال لباس تقوا هستیم.

به گزارش قلم نیوز، وی در جمع چند هزار نفری مردم خراسان شمالی در مجموعه ی ورزشی شهید حسن علیدوخت شهرستان بجنورد با اشاره به جمعیت کثیر گرد‌آمده در سالن ورزشی و بیرون از آن اظهار کرد: ما همه در اینجا جمع شده‌ایم برای آنکه از دروغ خسته‌ شده‌ایم. ما آمده‌ایم ایران را از دروغ نجات دهیم ما آمده‌ایم ایران را از دست پرونده‌سازها نجات دهیم. ما آمده‌ایم کشور را از دست کسانی که خود را عقل‌کل می‌دانند نجات دهیم. ما از این همه تحجر جان به لب شده‌ایم و آمده‌ایم کشور را از دست متحجران نجات دهیم. ما آمده‌ایم دانشجویان را از دست کسانی که بخشی آنها را ستاره‌دار می‌کنند و فضا را برای آنها می‌بندند نجات دهیم.

وی افزود: مردم ما از ریخت‌وپاش‌های بی‌حساب و کتاب از بیت‌المال خسته شده‌اند و ما برای نجات بیت‌المال و نجات مردم از کسانی که به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند به صحنه آمده‌ایم. ما برای رهایی کشور از دست کسانی که افتخارشان گریز از قانون و مخالفت با قانون است آمده‌ایم. ما آمده‌ایم به سوی وضعی حرکت کنیم که در آن توازن داشته باشیم و اول کشور خود را اداره کنیم بعد به مدیریت جهان فکر کنیم.

میر حسین گفت: ما آمده‌ایم بگوییم که به‌دنبال راستگویی و خدمت به مردم هستیم. ما به دنبال کسانی هستیم که با عقل جمعی و به کمک همه ی مردم بتوانند مشکلات کشور را حل کنند. ما می‌خواهیم اشتغال در جامعه ایجاد کنیم و به دنبال اقتصاد صدقه‌ای نیستیم. ما آمده‌ایم بگوییم حتی اگر یک ریال هم از سوی دولت به مردم داده می‌شود این حق مردم است نه هدیه ی دولت. ما می‌خواهیم بگوییم اگر این حق مردم است چرا این حق را نگه داشته‌اید و شب انتخابات به آنها می‌دهید؟ ما آمده‌ایم اظهار کنیم که به‌دنبال صداقت با مردم هستیم و نه دروغ.

وی ادامه داد: این نظام، حکومت، بیت‌المال و این کشور مال مردم است. ما آمده‌ایم حساب میلیارد‌ها تومان پول گمشده را روشن کنیم. ما از عوام‌فریبی خسته شده‌ایم و آمده‌ایم به کسانی که به دیگران می‌گویند شما پول‌های تبلیغات خود را از کجا آورده‌اید، بگوییم این‌که بیلبوردهای شما کل کشور را پوشانده است و از صدا‌وسیما، وزارتخانه‌ها و پول‌هایی که معلوم نیست از کجا آمده استفاده می‌کنید، باید این‌ها را روشن کنید.

میر حسین گفت: ما می‌خواهیم بگوییم آن کس که حرف از عدالت می‌زند ولی وزیر چندصد میلیارد‌ تومانی برسر کار می‌گذارد درست نمی‌گوید. سوال ما از دولت این است که چرا از جوانان و مردم استفاده نمی‌کنید و برخلاف هنجارهای اول انقلاب کسانی را روی کار می‌آورید که مردم به آنها مشکوک هستند؟

میرحسین افزود: ما یک سوال ساده داریم و آن این است که آیا این تراول چک‌ها را به ارث برده‌اید و اگر نه، از کجا آورده‌اید که این‌طور بین مردم پخش می‌کنید. اگر اینها مال مردم است چرا به‌درستی بین همه پخش نمی‌کنید و اگر مال شماست بگویید از کجا این همه پول آورده‌اید و بر اساس کدام قانون و مصوبه این‌ همه ریخت‌وپاش انجام می‌دهید، پس تکلیف آن پروژه‌های بزرگ و طرح‌های دراز‌ مدت و برنامه‌هایی که باید مشکلات مردم را حل کند چه شد؟

وی ادامه داد: همه ی ملت ما به تنگ آمده‌اند از این‌که با افرادی روبه‌رو شوند که آبروی ما را در جهان می‌برند و ایرانیت و احساسات ملی ما را تحقیر می‌کنند. مردم ما می‌خواهند به عزت و عظمت خود و ایران با پیشرفت برگردند، ایران پیشرفته با کمک دانشجویان و با عقل جمعی امکان‌پذیر است. اشتغال وسیع و دائم می‌تواند کشور را نجات دهد نه برگشت به سیاست‌های دوران قاجار.

میرحسین اظهار کرد: تمام شوراهایی که می‌تواند قدرت را مشروط و کنترل کنند از بین برده‌اید و آیا در چنین شرایطی می‌توانید بحث از این کنید که کارهای ما در جهت قانون و شرع است یا این‌که حذف این دستگاه‌ها برای آن است که خودمان مثل دویست سال پیش دست در خزانه کنیم و طبق منافع شخصی خود پول پخش کنیم؟ از دوران حاج میرزا آقاسی تا الان زمان زیادی گذشته است.

وی به فلسفه ی وجود بخش قضایی در کشورهای جهان اشاره کرد و تصریح کرد: وقتی قوه ی قضاییه کسی را محکوم می‌کند به این معناست که بقیه ی جامعه بری هستند. حکومتی که بخواهد همه را از اول تا الان محکوم کند و فاسد بخواند، یا درک درستی از وظایف قوه ی قضاییه ندارد یا این‌که می‌خواهد این نهاد مهم را قربانی کند. اگر این‌طور نبود 4 سال داد و فریاد درباره‌ی این‌که مدیریت کشور فاسد است نمی‌شنیدیم. پس کو آن فاسد‌ها ؟ آیا این‌طور برخورد کردن رد گم‌کردن نیست؟ فساد واقعی این است که حق مردم را با بهانه‌های مختلف عقب بیندازیم و آنها را به بهانه ی دادن چند مصوبه وادار کنیم که به دنبال ماشین ما بدوند.

وی ادامه داد: هر پروژه و طرحی باید طبق قانون تا اردیبهشت ماه در تهران تخصیص داده شود، نه این‌که برای گرفتن نامه‌ها و برای این‌که در یک نشست و برخاست 200 مصوبه که حتی یکی از آنها هم به نتیجه نمی‌رسد به این‌جا و آن‌جا برویم و مردم را به دنبال خود بکشانیم؛ آن هم به قیمت تعطیلی پروژه‌های بزرگ، پتروشیمی، عسلویه و پروژه‌هایی که می‌تواند مشکلات کشور ما را حل کند. 25 درصد تورم یعنی یک چهارم کاهش قدرت خرید مردم، یقینا چند کیسه سیب زمینی شما این شکاف را پر نمی‌کند. مردم ما می‌خواهند که با آنها محترمانه برخورد شود و به عزت ملی آنها احترام بگذارند.

میرحسین همچنین درباره ی سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی درست پشتیبان اقتصاد و سیاست داخلی و از سوی دیگر مسوولان نظام ما به عنوان نماد و سمبل کشور ما هستند و نباید به نوعی عمل کنند که تحقیر شوند؛ چرا که بدین ترتیب ملت ما احساس حقارت می‌کنند. چرا این کار را با ملت می‌کنید و این بلا را بر سر آنها می‌آورید؟ شما به خارج کشور می‌روید، به شما اهانت می‌شود و بعد با دروغ دیگر می‌خواهید آن مساله را به عنوان یک حماسه معرفی کنید و این اشتباه است. ما آمده‌ایم بگوییم که ادب مرد به ز دولت اوست، ما می‌خواهیم به اخلاق، ادب، برنامه و سیاست‌های درست اقتصادی برگردیم و تورم را ریشه‌کن کنیم. ما می‌خواهیم صنایع بزرگ را در کشور راه بیاندازیم و از صنایع و کشاورزی داخلی حمایت کنیم و کشاورزان و تولیدگران را با سیاست‌های کوته‌نگرانه زمین‌گیر نکنیم.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس با انتقاد از نوع برخورد دولت با روحانیت و زنان گفت: ما آمده‌ایم که دوباره میثاق ارتباط صادقانه‌ی دولت را با علمای طرفدار استقلال و مستضعفان کشور برقرار کنیم. ما آمده‌ایم از حقوق زنان خود دفاع کنیم، مساله‌ی خانواده‌های ما موضوع چندهمسری نیست که با این طول و تفسیر، لایحه‌ای در این رابطه به مجلس می‌دهید و لایحه‌ی قوه‌ی قضاییه را عوض می‌کنید. شما باید از زنان حمایت کنید، تبعیض‌ها را بردارید و دورنمای روشنی برای دختران و پسران کشور ایجاد کنید.

میرحسین تصریح کرد: ما آمده‌ایم از حقوق بشر دفاع کنیم و بگوییم انسان‌ها کرامت دارند و درست نیست که به آنها دروغ بگویید، پرونده‌سازی کنید و در امور داخلی و خصوصی مردم تجسس کنید. ما آمده‌ایم بگوییم تجسس حرام و غیرقانونی است.

وی استان خراسان شمالی و شهرستان بجنورد را منطقه‌ای عالم‌پرور توصیف کرد و گفت: ما در این منطقه آیت‌الله بجنوردی و شهیدان فراوان داشته‌ایم. خراسان یعنی همه‌ی ایران. انشاءالله با گسترش موج سبز و حمایت مردم می‌توانیم بر مشکلات کشور غلبه پیدا کنیم.

/ 2 نظر / 5 بازدید
1pars.com

بزگترین مجله اینترنتی و بزرگترین چت ایرانی WWW.1PARS.COM

mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.