شناسنامه اجتماعی خراسان جنوبی تدوین می‌شود

وی افزود: در تدوین این شناسنامه نیاز به همکاری نیروی انتظامی، دادگستری، زندانها، ثبت احوال، پزشکی قانونی، کمیته امداد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی است.

مدیرکل سازمان بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به خدمات سازمان بهزیستی در حوزه آسیبهای اجتماعی بیان داشت: شبکه اورژانس اجتماعی با هدف کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در سراسر کشور راه ‌اندازی شده و در استان خراسان جنوبی نیز در شهرهای بیرجند، فردوس و قاین فعال است. 

اکبری مطلق افزود: همچنین سه مرکز مداخله در بحران سطح سه در شهرهای نهبندان، حاجی‌آباد و سربیشه فعال است و یک پایگاه خدمات اجتماعی در سطح بیرجند خدمات ارائه می ‌کند که به زودی دو پایگاه دیگر در بیرجند راه ‌اندازی می ‌شود.

وی تصریح کرد: پیش ‌بینی می ‌شود با تدوین شناسنامه اجتماعی استان بتوانیم اولویت‌ بندی لازم را در زمینه آسیبهای اجتماعی استان انجام دهیم تا بتوانیم با برنامه‌ ریزی اصولی در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی حرکت کنیم.

مدیرکل سازمان بهزیستی خراسان جنوبی آسیبهای اجتماعی را زاییده تغییرات و رشد و توسعه دانست و آنها را امری بدیهی خواند و گفت: اما مسئله فوق به معنی این نیست که باید از کنار این معضلات رد شد بلکه باید با دقت و برنامه ‌ریزی آسیبها را کنترل کرد و در راه کاهش آن حرکت کرد.

کارشناس امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این نشست تحلیلی پنج ماهه از آسیبهای استان ارائه کرد و یادآور شد: در این مدت 710 تماس با خط 123 صورت گرفته که 63 درصد تماس گیرندگان زن و 36 درصد مرد بوده ‌اند.

نسیم بوستانی افزود: این تماس گیرندگان در گروه سنی 20 تا 29 سال بوده‌اند و 42.5 درصد آنان تحصیلاتی در حد متوسطه و دیپلم داشته‌ اند.

وی تصریح کرد: همسر آزاری، زوجین متقاضی طلاق و کودک آزاری بیشترین حجم تماسها را به خود اختصاص داده است.

/ 1 نظر / 13 بازدید
نوستالوژی

سلام.برای اولین بار وبلاگتونو می بینم.قلم خوبی دارید و مطالب جالبی می نویسین .خوشحال می شم به وبلاگ منم یه سر بزنید.در وبلاگ من می تونید در مورد کارتونها - سریالها و فیلمهای کودکی من مطلب بخونید-عکس و آهنگ ببینید و بشنوید و حتی اون کارتونهارو تهیه کنید.برنامه هایی مثل وروجک و استاد نجار-گوفی - اسکیپی - آلفی - بچه های مدرسه والت -بچه های کوه آلپ - بامزی - بارباپاپا - بلفی و لیلیبیت - بن و سباستین - جیمبو -بولک و لولک - چوبین -دهکده حیوانات - دور دنیا در هشتاد روز - گوریل انگوری - هاج زنبور عسل -هادی و هدی - حنا دختری در مزرعه - هاکلبریفین - مدرسه موشها - جنگل سبز - خانواده دکتر ارنست - لوک خوش شانس - قصه های مجید - ملوان زبل - مارکوپولو - خونه مادر بزرگه - مهاجران - مورچه و مورچه خوار - مسافر کوچولو - دختری به نام نل - نیک و نیکو - باخانمان - پسر مبتکر - پسر شجاع - پلنگ صورتی - پینوکیو - پوروفسور بالتازار - دوقلوهای شگفت انگیز - سندباد - سرنتی پی تی -تام سایر - واتو واتو - کار و اندیشه - زی زی گولو - اوشین - هانیکو -کاراگاه دریک - رکس -و .......