مسیح مهاجری: احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کنید

مسیح مهاجری در یکی از بی‌سابقه‌ترین سخنرانی‌های انتقادی خود خواستار رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد از سوی شورای نگهبان شد ودلیل ان را هم دروغگویی‌های شخص رییس دولت نهم دانست. مسیح مهاجری سخنان تند و بی‌سابقه خود را عصر روز چهارشنبه در دیدار باهسته مرکزی نسیم ٨٨ بیان کرد.

در این دیدار اعضای نسیم ابتدا به بیان دغدغه‌ها و مشکلات ناشی از عملکرد دولت نهم پرداختند و دلایل حمایت خود از مهندس موسوی را در انتخابات ریاست جمهوری دهم بیان کردند.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین مهاجری با اشاره به قابل پیش بینی نبودن نتیجه انتخابات در ایران گفت: «مردم گاهی تصمیمات عجیبی می‌گیرند. هیچ کس نمی‌تواند پیش بینی کند که چه کسی رای می‌آورد و اگر هم من بخواهم بگویم که نتیجه چه خواهد شد خودم هم به آن اعتمادی ندارم. مگر این که میل خود را بگویم که بله من دوست دارم مهندس موسوی رییس جمهور شود».

وی ضمن طرح این مساله که مهندس موسوی به دلیل دوری بیست ساله از مسائل اجرایی برای نسل جوان چندان شناخته شده نیست گفت: «متاسفانه شاهد این هستیم که در این مدت سعی کرده اند از آقای احمدی‌نژاد یک قدیس بسازند و این مساله در برخی اقشار مثل خانه داران، کارگران و روستایی‌ها وجود دارد. روی این اقشار کار زیادی باید صورت بگیرد».

مدیر‌مسئول روزنامه
" این‌ها مسائلی به وجود آورده است که به نظر من شورای نگهبان در روز قیامت هیچ جوابی ندارد بدهد که چگونه این فرد را جزء رجال سیاسی کشور اعلام کرد یا اگر بخواهد برای این دوره هم این کار را تکرار کند. "
جمهوری اسلامی در ادامه افزود: «مهندس موسوی رای بالقوه بالایی دارند، یعنی زمینه‌های بسیار خوبی دارند که برای ایشان در جامعه رای درست شود و البته فرصت بیست روزه تبلیغات از رادیو و تلویزیون و صحبت‌هایی که انجام می‌دهند و هم چنین افراد موجهی که از طرف ایشان برای صحبت فرستاده می‌شود می‌توان این رای بالقوه را بالفعل کرد».

این مشاور رییس جمهور سابق با طرح این سوال که "چرا احمدی‌نژاد نه؟" گفت: «مسائل اقتصادی که در صحبت‌های دوستان هم به آن اشاره شد، مهم است اما زیربنا نیست. آن چه زیربناست و به ارزش‌ها برمی گردد، "صداقت" است و در مکتب دولت فعلی دروغ گفتن مستحب مؤکد و واجب است؛ یعنی به شدت و بدون هیچ ابایی دروغ می‌گویند. ما تا قبل از این دولت در سطح ریاست جمهور دروغ نداشتیم. البته یک سری دروغ‌ها واجب بود آن هم مختص دوران جنگ بود، به این معنا که برای جنگ روانی تعداد کشته‌ها و اسیران دشمن را بیشتر می‌گفتند و از این دست مسائل، غیر از این چیز دیگری نبود چراکه آن‌ها در مکتب امام پرورش یافته بودند و صداقت داشتند. مثلا شهید بهشتی مجسمه صداقت و پاکی بودند. اما این دولت با دروغ و فریب تا این جا مانده است و این برای ملت ما که انقلاب اش یک انقلاب فرهنگی و ارزشی بود و همه چیز در آن باید برحسب ارزش‌ها و معنویت باشد، بزرگ ترین خسران است».

مهاجری با برشمردن دروغ‌هایی که این دولتیان فعلی گفته است اظهار داشت: «یکی از دروغ‌هایی که شاید عوام متوجه نشوند اما خواص می‌فهمند "ادعای پیروی از ولایت فقیه" است. ما در طول این سی سال دولتی نداشتیم که تا این حد نسبت به رهبری و مراجع تقلید بی اعتقاد باشد و البته از آن طرف سنگ آن را هم به سینه بزند».

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته علیه شخصیت‌های نظام گفت: «یکی از کارهای خلافی که توسط این دولت و یا عوامل‌اش صورت گرفت، تخریب چهره‌های خدمتگزار این نظام بوده است. این‌ها قلم دادند دست یک عده افراد فحاش که هرچه می‌خواهند بگویند و بنویسند و هر دورغ و تهمتی را بگویند. همین الان آقای مهندس موسوی که تا چند ماه قبل کسی چیزی علیه او نمی‌گفت در این مدت چه قدر به
" از کارهای خلافی که توسط این دولت و یا عوامل‌اش صورت گرفت، تخریب چهره‌های خدمتگزار این نظام بوده است. "
او توهین کرده اند. علت چیست؟ جرم اش این است که در دوران دفاع مقدس خیانت کرده است؟ به ملت خیانت کرده است؟ پول بیت المال را خورده است؟ خیر! همه می‌دانند جناب مهندس موسوی هم از نظر دست و هم دامن پاک پاک بوده است. این انسانی که این همه مورد تحسین حضرت امام بوده است چرا باید علیه او این طور موضع‌گیری شود؟ صرفا به خاطر این‌که خواسته از حق قانونی خودش استفاده کند و کاندیدا شود».

وی افزود: «این‌ها می‌گویند اصلا کسی حق ندارد در مقابل ما بایستد و هرکس چنین کند باید او را نابود کرد. حرف این‌ها یک چیز است: من، من و نه هیچ کس دیگر. خب این دقیقا نقطه مقابل ارزش‌ها و آزادی و استقلال ماو آن چیزهایی است که برای اش انقلاب کردیم. نقطه مقابل آرمان‌هایی است که به خاطرش شهید دادیم، جانباز دادیم و آن همه زجر کشیدیم».

وی در ادامه دیدار خود با نسل سومی‌های یاریگر میرحسین (نسیم) به انحلال سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و افزود: «این باعث شد یک سری از درآمدها و ارز دولت در برخی جاهای نامعلوم هزینه شود و می‌بینیم که دیوان محاسبات هم در حال فاش کردن این مسائل است اما رییس دولت مصاحبه می‌کند و می‌گوید دولت پاک است و این مسائل دروغ است. مرتب هم مجلس و رییس مجلس مصاحبه می‌کنند و پاسخ او را می‌دهند و گزارش ارائه می‌کنند. خب این نشان می‌دهد که دولت دروغ می‌گوید و این تخلفات قابل انکار نیست».

مهاجری در ادامه گفت: «این‌ها مسائلی به وجود آورده است که به نظر من شورای نگهبان در روز قیامت هیچ جوابی ندارد بدهد که چگونه این فرد را جزء رجال سیاسی کشور اعلام کرد یا اگر بخواهد برای این دوره هم این کار را تکرار کند. من اگر در شورای نگهبان بودم بدون هیچ تردیدی و با توجه به عملکرد و بی‌صداقتی اش اعلام می‌کردم احمدی‌نژاد
" هیچ کس نمی‌تواند پیش بینی کند که چه کسی رای می‌آورد و اگر هم من بخواهم بگویم که نتیجه چه خواهد شد خودم هم به آن اعتمادی ندارم. مگر این که میل خود را بگویم که بله من دوست دارم مهندس موسوی رییس جمهور شود "
به هیچ وجه شایستگی کاندیداتوری برای ریاست جمهوری آینده را ندارد».

مشاور آیت الله‌هاشمی رفسنجانی افزود: «متاسفانه جوی را ایجاد کرده‌اند که همه از ترس آبروی خود نتوانند حرف بزنند. با یکی از دوستان که دکترای اقتصاد دارد درباره سرمقاله‌ای که پیرامون نقد همایش ایرانیان خارج از کشور بود صحبت می‌کردم، به من گفت فقط شمایید که گویا جرات دارید و از این گونه مقالات انتقادی بنویسید. معنای حرف این است که این‌ها یک حالت وحشت در کشور ایجاد کردند و اگر کسی بخواهد حرفی علیه این‌ها بزند، بی‌آبروی‌اش می‌کنند. بالاخره روزنامه دارند مثل کیهان و ایران و ... و از آن طرف هم ٢٠:٣٠، این‌ها را دارند».

مسیح مهاجری با بیان این که همه ما مجموعه ای از ضعف‌ها و قوت‌ها هستیم ادامه داد: «من در مدت سی سال معاشرتی که با مهندس موسوی داشتم، به نظر من ایشان خصوصیت‌هایی که یک رییس جمهور باید داشته باشد را در حد بالا دارند. یکی از خصوصیات رییس جمهور مدیریت است که ایشان در دوران دفاع مقدس نشان دادند که در مدیریت بحران فردی قوی هستند. دومین لازمه تجربه است که ایشان صاحب تجربیات گرانبهایی از دوران مدیریت خود در جنگ هستند. خصوصیت دیگر آقای موسوی این است که همان طور که هست خود را معرفی می‌کند و خود را چیزی بیش از آن چه هست نشان نمی دهد. ایشان نه اهل دروغ است و نه ریا».

وی در ادامه با اشاره به علاقه شدید مهندس موسوی به روحانیت و مرجعیت شیعه و اظهارات علی مطهری درباره این که موسوی ضدروحانی است، گفت: «این بزرگ‌ترین جفا به موسوی است. من نمدانم چرا این فرد این حرف را زده است، چون آقای موسوی واقعا عاشق امام بود، فانی در شهید بهشتی بود. من به عنوان یک روحانی ٣٠ سال است با ایشان رفاقت دارم و شهادت می‌دهم ایشان به اندازه سر سوزنی نسبت به روحانیت ضدیت ندارد. یک انسان به تمام معنا مذهبی است، از یک خانواده کاملا مذهبی و معتقد به نظام و جمهوری اسلامی است».

وی در ادامه افزود: «یکی دیگر از ویژگی‌های رییس جمهور صلابت توام با عقلانیت در مواضع خارجی است و ایشان در طول این سی سال نشان داده است که موضع‌گیری‌های ضداستکباری قوی و بسیار دقیق دارند. به هر حال با توجه به این ویژگی‌ها که در مهندس موسوی می‌بینم، ایشان شایسته ریاست جمهوری است».


منبع: آفتاب

/ 0 نظر / 8 بازدید